Gabinet klimatyzowany
Klimatyzacja
Facebook
OCHRONA UV

Ciepła wiosna i gorące lato to czas, w którym przyroda budzi się do życia… wszystko kwitnie, a w powietrzu czuć niesamowitą woń... pierwsze promyki ciepłego słońca otulają nasze ciało. Chce nam się więcej… chętniej wstajemy, mamy więcej energii! 

Dlatego też to idealny czas, by zadbać o naszą skórę i zapewnić jej nie tylko piękny wygląd, ale i zdrowie.

Każda z nas marzy o pięknej, zdrowej skórze, niezależnie od pory roku, dlatego, przygotowując się do wakacyjnych kąpieli słonecznych, warto poznać kilka faktów na temat tego, jak na kondycję naszej skóry wpływa promienie UV i jak właściwie chronić ją przed ich zgubnym wpływem.

 

Nieco teorii…

 

Z lekcji fizyki pamiętamy, że słońce - a właściwie jego promieniowanie, to fala elektromagnetyczna, która docierając do naszych komórek, wprowadza elektrony w drgania, które, zależnie od częstotliwości wzbudzenia, tworzą kolejną falę, mogącą ulec pochłonięciu, bądź przekazującą energię dalej – to niekończący się cykl, który doprowadza do określonych reakcji zachodzących między innymi w naszej skórze.

Otóż powstała w ten sposób energia, jeżeli jest odpowiedniej wielkości, to zwiększa ładunek powierzchniowy błon komórkowych i tym samym transport kationów do komórki. Jeżeli powstała energia jest dużo większa od wiązań wodorowych, rozrywa wiązania biochemiczne, powodując podrażnienia, rumienie a także pojawieni się pęcherzy. Ostateczny bilans kosztów, jakie zapłacimy za nierozważne korzystanie z kąpieli słonecznych może być jednak znacznie większy, gdyż może on prowadzać do powstania zmarszczek, utraty jędrności skóry, przebarwień, nadmiernej suchości skóry, a nawet rogowacenia naskórka.

Czy zatem warto w ogóle korzystać ze słońca? Oczywiście, że tak – należy jednak zadbać o to, aby wspierać naturalne mechanizmy obronne organizmu oraz wspomagać je właściwą profilaktyką w okresie wiosenno – letnim.

 

Naturalna ochrona to nie wszystko!

 

Nasza skóra z natury dysponuje systemem obronnym, który naprawia DNA komórkowe, uszkodzone promieniowaniem UV. Potrafi neutralizować je oraz odwracać uszkodzenia słoneczne DNA. Niestety, najczęściej nie jest to wystarczające. 

Dlatego właśnie tak ważna jest właściwa pielęgnacja, gwarantującą dodatkową ochronę przed fotouszkodzeniami, a także profilaktyka żywieniowa zapewniająca kompleks niezbędnych witamin oraz mikroelementów, tak niezbędnych do naprawy uszkodzeń, powstałych w skórze.

Sezon kąpieli słonecznych warto także rozpocząć od przyzwyczajenia skóry i całego organizmu do intensywnego kontaktu ze słońcem poprzez sesje 10-15 minutowe już od okolic kwietnia, przy jednoczesnej ochronie filtrowej. Dzięki takiemu „treningowi” skóry, wejście w sezon letni będzie dużo łagodniejsze i uchroni nas od poparzeń i niemiłych niespodzianek posłonecznych.

 

Postaw na sprawdzone rozwiązania

 

Szukając najlepszej ochrony przed promieniami UV, połączonej z właściwą pielęgnacją skóry podczas intensywnych kąpieli słonecznych, warto sięgnąć po sprawdzone, wysokiej jakości preparaty, takie jak  Repechage Mineral Face Shield. Jest to emulsja powstała na bazie wodorostów wzbogacanych kompleksem naturalnych składników, która zapewnia optymalną ochronę i właściwą pielęgnację na co dzień.

Na wysoką skuteczność jedwabistego, beztłuszczowego kremu wpływa jego unikalny skład, w którym zdnaleźć można:

 

  • Zmikronizowany tlenek cynku, tworzący barierę fizyczną na skórze, a jednocześnie uspokajający skórę;

  • Laminaria digitata posiadającą właściwości nawilżające, odżywcze i przeciwutleniające. Jest naturalnym źródłem witamin, aminokwasów i pierwiastków śladowych. Niezbędne kwasy tłuszczowe pomagają utrzymać barierę skóry, podczas gdy kwas alginowy pomaga utrzymać wilgoć w skórze;

  • Nylon -12, który na skórze zachowuje się niczym jedwab, zapewniając gładkie wykończenie. Krzemionka rozprasza światło, aby zmniejszyć widoczność zmarszczek, nadając skórze naturalny i piękny wygląd.

 

Repechage Mineral Face Shield to idealna i kompleksowa ochrona przed słońcem dla całej rodziny. Gwarantuje fizyczny filtr ochronny UV, SpF 30, a do tego pozwala skórze swobodnie oddychać, nie zatyka porów. Idealny, jako baza pod makijaż, przebadany dermatologicznie krem to idealny wybór na nadchodzący sezon i pewność tego, że cała rodzina będzie mogła cieszyć się słońcem, bez obawy o zdrowie i piękny wygląd każdego dnia.

| NASZA OFERTA:
| WSPÓŁPRACUJEMY Z: